Hodnocení sezóny 2004/2005 aneb cesta z pekel zpátky na zem

Tečkou za proběhlou sezónou bylo ukončení sezóny v naší hospůdce U MOSTU. Tady jsme si nejen zhodnotili celý volejbalový rok, ale promítli si i poslední zápas s Litomyšlí a minulé soustředění na kolech ze Slovenska. V bujarých oslavách jsme zavzpomínali na uplynulý rok?

Začalo to všechno nádherně? První čtyři zápasy jsme měli oba dva nováčky soutěže, první Choceň doma a za týden venku Rybník. Nepomohlo ani mohutné ?NAZDÁÁÁR? Choceňských ani obrození Rybníka, který si pamatuji ještě z okresu. První čtyři zápasy a plný bodový zisk?? Tomu říkám start sezóny?

Óda na zdraví našich kloubů? Zápas s Lanškrounem bývá vždy veliké derby. Letos vznikl Lanškroun fúzí dvou mužstev (Žichlínek A + Lanškroun) a sliboval tedy výbornou úroveň. Bohužel my jsme nedokázali potvrdit dobrou formu ze začátku sezóny a po propadáku 3:0, 3:0 jsme si odvezli nejenom pěknou kládu, ale odjelo nás i o jednoho méně ? Otíka totiž musela vézt rychlá do Ústí na operaci s přetrženou achilovkou (ruptura tendo Achilei). Takže počítejte se mnou: bylo nás devět – bez Inka(koleno), Oty s achilovkou, Petra se zlomenou nohou nás věru nezbylo moc?

Trápení začíná? Bez hlavních opor našich řad jsme odjížděli na zápas do Litomyšle ? Petr ještě sice zkoušel naučit poslouchat zlomenou nohu(zatím nevěděl, že je zlomená), ale věřte nebo ne ? nešlo to (ještě že tak ? jednou bych byl bez práce) :o). Takže nám nezbylo nic jiného než změnit od základu náš herní styl a to se v šesti dělá velice špatně? Naštěstí se vrátil Inek a tak jsme měli alespoň nějakou jistou na smeči. Nicméně jsme s lídrem soutěže uhráli jen jeden set a trápení začíná?

Do jara s novou mízou? ale bohužel beze mě(výron kotníku), Vlastík už to alespoň zkoušel(taky výron), no a Ota si ještě počká?Začátek v Chocni a zápas s Rybníkem jsem neviděl, ale výsledky mluví myslím za vše. Začali jsme se pomalu přibližovat poslednímu místu v tabulce. Zápas s Lanškrounem se nám docela vydařil, ale škoda že jsme nedotáhli i ten druhý do konce: 3:0, 2:3. Ale i tenhle bodový zisk nás potěšil.

Závěrečný sprint? My nepatříme mezi mužstva, které by dokázali svým stabilním výkonem přehrávat soupeře s nulou. O to více si cením výkonu z posledních čtyř zápasů. Snad od postupu do KP I.třídy jsem nezažil takovou šňůru ? asi pořád platí staré heslo: Když jde do tuhého, tak zatni sokolíku? Poslední čtyři zápasy se Svitavami a Litomyšlí B jsme vyhráli poměrem setů 12:0 !!! A náš závěrečný spurt byl dokonán?

Poučení od starých Římanů? A proč od Římanů? Ti totiž jako první vymysleli taktiku boje ze zálohy. Tím chtěl básník říci, že nejenom jedním herním stylem se dají vyhrávat zápasy – i bez těch nejlepších to jde, když na sobě budou pracovat i ti kteří jistí zálohu. Myslíte, že by bez nich šla vyhrát válka? Takže pokud si někdo myslí, že sedět na lavičce je jen ztráta času, pak doufám, že mu tahle sezóna alespoň trošku pootevřela oči. A jak jinak zakončit sezónu než citátem pro příští rok: ?PER ASPERA AD ASTRA? ( přes překážky ke hvězdám).