Volejbalový zápas TJ Sokol Výprachtice A - TJ Spartak OEZ Letohrad 3:1, 3:1 (19.12.2003)

Vytvořeno: 19.12.2003 - 20:00 (Navštíveno 883x) | Rubrika: Muži A - sezóna 2003/2004

Dohrávkou osmého kola byl dvojzápas sousedů nejen z tabulky, ale i z blízkého okolí. Spartak prvním rokem okupuje jiná místa v tabulce než v letech předchozích, a tak i my jsme byli zvědaví na jejich hru. A musím říct, že rozhodně nezklamali. Jejich výkony rok od roku stoupají a zápasy jsou více a více vyrovnané, a tak poslední pátek před Vánoci patřil pohlednému volejbalu i v naší malé těloničně :o)

Ze začátku byla cítit naše nerozehranost a úvod prvního setu patřil jen jednomu mužstvu, naše hra na síti byla vlažná a nedůrazná. Po dvou timech jsme si řekli, že se není čeho bát a konečně se hra vyrovnala, nicméně set končí 17:25. Soupeř jakoby uspokojen lehce vyhraným setem nestačil zachytit úvod dalšího, a ten se dohrál v poklidu na 25:20. Ve třetím se takříkajíc lámal chleba a musím říct, že to byly nervy? pořád o bod až do koncovky, potom chyba hostů na smeči a my už šanci nepustili, 25:22. Čtvrtý set byl vyrovnaným jen do půlky, pak už jsme si v klidu došli pro vítězství 25:14 v setu a tedy i 3:1 v zápase.

Druhý zápas se hrál hned za dvacet minut a záleželo tedy i trochu na fyzičce a v tom měl soupeř výhodu, jelikož přijel s dost širokým výběrem a mohl točit více hráčů. To my sužovaní marodkou a mou nedochvilností jsme zrovna nemohli. Ale jen o tom volejbal není, po setech –16, –22 jsme vedli 2:0 a zdálo se vše jasné, ale syndrom třetích setů nám vzal naděje na rychlý konec?14:25. Ve čtvrtém jsme do půlky pokulhávali o bod až dva za hosty, ale po dvou timech jsme se vyburcovali. Do koncovky se šlo za stavu 24:19 a po pár zaváháních jsme i tohle proměnili. Set končí ?22 a zápas 3:1. Vysekávám poklonu za fair-play hru soupeřů, kteří se i při rozhodujícím míči dokázali přiznat, dále chci poděkovat i za dobré odpískání celého utkání jednomu z mladých hráčů hostí (tuším č.3?).

Tak to je konec podzimní části soutěže, která snad nikdy nebyla takhle vyrovnaná. Jsme sice na čtvrtém místě, ale chybí nám bod na první tři mužstva. Poděkování patří i všem fanouškům, kteří si sem k nám do tělocvičny našli cestu a přišli nás povzbudit. Dále Frantovi s Vildou, kteří neodmyslitelně patří k celému našemu mužstvu. Tak za necelý měsíc de novo v Žichlínku?

Sestava: Inek, Ota, Petr, Mates, Vlasta, Jirka, Danek, Vladun

Autor: Vladimír Macháček