Čekejte prosím...

Volejbalový zápas TJ Sokol Výprachtice A - VK Lanškroun 3:0, 2:3 (5.2.2005)

V překrásném zimním počasí jsme přivítali našeho odvěkého soupeře z Lanškrouna, který okupuje horní polovinu tabulky. Po nepodařeném dvojzápase na jejich půdě z podzimní části jsme si chtěli dokázat, že to byl jen náš herní výpadek.

První zápas začal jen postupným oťukáváním a neustálou snahou hostů zajistit si dostatečný náskok do koncovky. To se jim naštěstí nepovedlo a koncovka patřila už od stavu 21:19 jen nám. Druhý set byl již vyrovnanější, ale znovu od půlky setu začal soupeř narážet na naše bloky a tím zvyšovat bodový rozdíl v náš prospěch. Třetí set byl bitvou do stavu 18:18, kdy soupeř již těžko krotil rozhořčení nad přibližujícím se koncem zápasu a začali to slyšet i diváci. Zásahy v poli a na bloku v koncovce jsme si došli v poklidu pro vítězství v prvním zápase.

Za půlhodinku se naše svaly opět rozehřály na pracovní teplotu a my vstoupili úspěšně i do druhého zápasu. Druhý set se ovšem nepodařilo zachytit začátek a začali jsme hrát až při vysoké ztrátě. Set jsme nedotáhli a tím nechali soupeře vyrovnat na 1:1. Další dva sety jsme si rozdaly, a tak dospěl zápas do tiebreaku. To byl bohužel náš nejhorší nástup do setu v celém zápase. Točilo se za stavu 8:1 !!! Přesto jsme dokázali soupeře dotáhnout až na stav 12:11, ale to už byly bohužel naše poslední body v zápase.

Co dodat? Konečně to byly zase ty starý Výprachtice !!!! :o) Získáváme tedy tři body a alespoň na chvilku jsme se odpoutali od předposledního místa v tabulce. Příští týden máme volno a za čtrnáct dní hostíme Litomyšl A, která zatím vede tabulku!

Sestava: Inek, Jirka K. (N), Petr, Vladimír (B), Filip, Vlasta, Jirka F. (S), Danek (U)

Chyběli: Mates, Ota – achilovka