Čekejte prosím...

Volejbalový zápas TJ Sokol Výprachtice A - VK Spartak Choceň A 3:1, 3:0 (16.10.2004)

Sobota 16. 10. 2004, jsme na domácí palubovce přivítali nováčka soutěže, z Chocně, který do naší soutěže přišel z druhé ligy. Nikdo z nás soupeře z dřívějších sezón neznal, takže jsme nevěděli co nás může čekat. Rozcvičili jsme se naším klasickým způsobem (florbalem) a tím jsme se dostatečně zahřáli.

Po krátkém rozcinkání a rozsmečování rozhodčí zahájil zápas v 10 hodin.

Do soupeře jsme se pustili bez respektu a dostali jsme se hned na začátku do mírného náskoku. Vcelku bez většího zaváhání jsme získali první dva sety a klid do naších řad.

Ve třetím setu soupeř kladl velký odpor a začala mu vycházet kombinace. Hlavně středem sítě nás začal přehrávat. Jejich blokař zvaný ?NAZDÁÁÁR? se vybičoval k dobrému výkonu a naše obrana adekvátně nezareagovala. Třetí set jsme prohráli a následoval urputný boj v setu čtvrtém. Tento set byl vyrovnaný do své půle, kde soupeř se dostal do 5 ? 6 bodového náskoku. V tuto chvíli se naše akcie na vítězství rozplývaly. Po druhém tajmu, který jsme si vybrali však nastal zvrat a my se vrátili zpět do setu. Do koncovky jsme obě družstva šli za srovnaného stavu 21 : 21. Závěr jsme zvládli lépe a tím jsme získali první zápas.

Po 45 minutách se nastoupilo k druhému zápasu. Soupeř viditelně nejistější než před prvním zápasem. (O to možná nebezpečnější, již nás nepodcení).

Tento druhý zápas byl opět vcelku vyrovnaný, ale naše družstvo drželo otěže zápasu ve svých rukou. V důležitých momentech jednotlivých setů jsme prostě soupeře přehráli.

Musím podotknout a hlavně pochválit přihrávače, kde se nám výjimečně dařilo na přihrávce a tím to celý tým měl jednodušší, jak na nahrávce, tak na smeči (často smečaři měli jednobloky).

Rád bych poděkoval naším fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Škoda, že se nás nesešlo více na rozebrání zápasu v místní hospůdce, pouze čtyři. Snad příště bude docházka lepší, což uvidíme po zápase s Chvaleticemi.

Sestava: Inek, Petr, Martin, Danek, Jirka, Vladimír, Ota

Chyběli: Vlasta ? pracovní důvody, Filda ? svatební důvody