Volejbalový zápas TJ Žichlínek - TJ Sokol Výprachtice A 3:0, 1:3 (17.1.2004)

Vytvořeno: 17.1.2004 - 20:00 (Navštíveno 942x) | Rubrika: Muži A - sezóna 2003/2004

K prvnímu zápasu po přestávce v půlce soutěže, jsme jeli do tělocvičny v Žichlínku. Zde jsme zažili pěkné úspěchy v postupujících kolech na Východočeský pohár (tuším rok 2000), které jsme pokaždé vyhráli ? to jsme ještě hráli KP II. Teď už bojujeme s mužstvem ze Žichlínka v soutěži vyšší, a taky zde jsou to většinou vyrovnané zápasy.

První zápas jsme začali vlažně a nutno dodat, že nešlo nepodcenit sestavu Žichlínka. Ten nastoupil jen se šesti hráči, bez žádného náhradníka. No a jak se to s podceněním stává? to se nevyplácí. Trošičku zahřátí na duši (ani ne tak na těle) po stálém dvoubodovém vedení v prvním setu jsme jeho koncovku vypustili. Začátek druhého nám ujel, ale v půlce jsme dokonce vedli 15:14. To jsme ale do koncovky neudrželi a prohráli set ?21. Poslední byl už jen obrázkem naší odevzdanosti, 25:16.

Druhý začal hned za patnáct minut. V šatně trochu klystýru nikomu neuškodilo, a tak se na to zase dalo koukat? První set proběhl velice hladce, i když by výsledek napovídal něčemu jinému (25:21 pro nás). Druhý byl totéž, akorát opačně a s jiným výsledkem (19). Třetím a rozhodujícím setem byla bitva až do samého konce. Při něm se zranil jeden ze šesti hráčů Žichlínka, a tak se dlouho čekalo, co jako bude dál? :o) No a nakonec nic? hrajeme dál. Hirošima hadr? Do koncovky 22:23 pro Žichlínek, otáčíme a vyhráváme 25:23. Čtvrtý set nám ukázali i domácí, že i oni umí hrát smířeni s výsledkem? 25:16, a 3:1 pro nás!!!

Škoda, škoda, škoda prvního zápasu? Za naivnost v sestavě jsme neměli mít ani set, a už vůbec ne celý zápas. No nevadí, jsme poučeni! :o) Teď hrajeme třikrát doma, a pak máme přestávku. V sobotu hostíme Litomyšl B a máme jim co vracet za remízu 1:1 z podzimní části soutěže. Tak smeči zdar?

Sestava: Inek, Ota, Petr, Mates, Jirka, Danek, Vladun

Autor: Vladimír Macháček