Čekejte prosím...

Volejbalový zápas VK Litomyšl B - TJ Sokol Výprachtice A 3:1, 1:3 (25.10.2003)

Tak jsme se vydali na celodenní zájezd do Litomyšle, do haly která nám zatím nikdy nedarovala víc než jeden set. Ale teď už jinde jsme? to je jiná vesnice? :o) Litomyšl A totiž postoupila a teď bojuje ve druhé lize, naším dnešním soupeřem je nováček soutěže: Litomyšl B !!! Tak vzhůru do boje?

Začátek byl vcelku rychlý a neočekávaný, srovnané skóre jen do stavu 8:8? set končí 25:14 a my se ani nerozkoukali. Do toho druhého jsme šli už o něco odvážněji, ale ovoce to přineslo až v setu třetím-přitvrdili jsme na síti i na podání (konečně) :o) Ve třetím setu jsme sice prohrávali do koncovky už o pět bodů, ale set končí až po nádherné bitvě 39:37 !!! Bohužel bez štěstí to někdy nejde- Litomyšl vyhrává první zápas 3:1 i když jsme ve čtvrtém setu měli snad sedm setballů.

Následovalo mohutné povzbuzování holek ze Žichlínka ? výhra 3:2 v tie-breaku 15:13 :o). No a pak zase krátké rozcvičení a přesně v 15:20 jdeme zase na to, snad to bude rychlejší než u holek?

Naštěstí jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu z konce prvního zápasu, do koncovky jsme sice zase povolili, ale ze stavu 24:20 už se neprohrává. Ve druhém jsme nestačili zachytit začátek, ale tak už to někdy chodí: 25:19 pro domácí. Třetí set už byla vidět ubývající síla soupeře, stejně ale klobouk dolů před některýma z nich? Set končí 25:21. Ve čtvrtém setu už není skoro o čem psát: v rychlosti jsme si vybojovali náskok deseti bodů a ten si s odstupem udrželi až do koncovky, za stavu 25:17 končí čtvrtý set i celý zápas?

A co závěrem? Možná se mnou nebude někdo souhlasit, ale nebylo to ani velkou halou, ani silným soupeřem, ani diváky? Kdybychom hráli polovinu toho co minulý týden proti Žichlínku skončilo by to asi jednoznačněji, bez dlouhých tahanic a hlavně bez ztráty kytičky. Ale nebudeme to rozmazávat: každý den nemůže být posvícení. Naše cesta po kraji Pardubickém pokračuje do jeho hlavního města?

Sestava: Inek, Ota, Petr, Mates, Vlasta, Jirka, Danek, Filda, Vladun