Volejbalový zápas VK Vysoké Mýto - TJ Sokol Výprachtice A 1:3, 0:3 (21.11.2005)

Vytvořeno: 22.11.2005 - 6:31 (Navštíveno 1066x) | Rubrika: Muži A - sezóna 2005/2006

V sobotu 19. listopadu 2005 jsme měli dle rozpisu odehrát zápas ve Vysokém Mýtě. Jelikož byl v plánu každoroční turnaj Memoriál Pavla Krska 2005, přesunuli jsme zápas na pondělí 21. listopadu. Vysoké Mýto je nováčkem soutěže, a tak nikdo netušil co nás čeká. Možná snad podle výsledků z předchozích kol se dalo určit, že se nejedná o příliš těžkého soupeře.

Odjezd byl naplánován na 16:00 a někteří jedinci se bez udání důvodu vůbec nedostavili, ani po akademické čtvrthodince. Viz. Filda. Vyrazili jsme tedy bez něj. Další opora Ota si udělal pracovní uraz a tak nás moc nezbývalo. Naštěstí byl připraven zaskočit Jura, který poslední zápasy moc nehrál a Pavel Dařílek ze Žichlínka po skoro doléčeném výronu kotníku.

Na místo jsme dorazili po nepatrném bloudění ve Vysokém Mýtě a několika telefonátech, až v 17:40, naštěstí stejně s rozhodčím, který bloudil s námi. Navíc nám po cestě nepřálo ani počasí.

Po rychlé rozcvičce začal první zápas. Na blok se postavili bratři Macháčkové, na náhru Martin, na smeč Inek s Vlastou na post universála já. Pavel Dařílek nastoupil alespoň jako libero, čímž nám v poli velice pomohl. V prvním setu nekladl soupeř skoro žádný odpor. My jsme se teprve rozehrávali a zvykali na nepříjemné osvětlení v hale, jež činilo velké potíže. První set skončil v náš prospěch. Druhý se po několika našich chybách pro soupeře. Za stavu 1:1 začal třetí set, který jsme již nepustili. Čtvrtý set byl obdobou toho třetího a tak první zápas skončil 3:1 pro nás.

Po cca 30 minutách začal druhý zápas, v němž soupeř narazil na naše bloky. Pole i smeč se oproti prvnímu zápasu také zlepšila, i když to nebyla ta hra jež známe. Druhý zápas jsme jednoznačně vyhráli 3:0.

Na závěr musím podotknout, že i když jsme vyhráli, náš výkon nebyl nijak přesvědčující (alespoň ten můj :-)). Snad možná díky špatnému osvětlení haly, nebo díky něčemu jinému. Těžko říci. Být to těžší soupeř, asi bychom si vezli domu místo čtyř bodů jen dva.

Autor: Šulc Martin