Čekejte prosím...

Volejbalový zápas TJ Sokol Rybník - TJ Sokol Výprachtice A 0:3, 1:3 (24.10.2004)

V sobotu 24. 10., jsme zavítali do blízké České Třebové na zápas opět s nováčkem soutěže Rybníkem, tentokrát postoupil z nižší soutěže.

Přijeli jsme k tělocvičně v devět hodin a kromě jednoho zástupce domácích nikdo nikde. Až v 9.15 konečně dorazily další hráči i s klíčem. V tělocvičně bylo velké teplo, takže jsme se řádně zpotili už při rozcvičce. Hokejky jsme s sebou neměli, tak byla klasická rozcvička. Snad poprvé v soutěži nás bylo více než soupeřů. Alespoň dokud moje paměť sahá. (Moc daleko ještě ne).

Soupeře jsme znali podstatně lépe než minulou Choceň, protože ještě nedávno hrál s naším B mužstvem a hlavně se zúčastňuje našeho letního volejbalového turnaje ve Výprachticích.

Do zápasu oba soupeři vstoupili s elánem sobě vlastním a pro mnohé z nás překvapivě soupeř držel krok. Do stavu 11 : 11, kdy jsme se dostali poprvé do vedení a tím jsme získali na jistotě set jsme vyhráli. Ve druhý set se místy proměnil v exhibici hostů a s přehledem jsme vyhráli. Ve třetím setu soupeř mnohem více vzdoroval a vedl dokonce 18:12. V tuto chvíli jsme opět po tajmu neztratili nervy a koncentraci a dokázali jsme srovnat na 18:18, což bylo pro vývoj třetího setu zlomové, set jsme dotáhli zdařile do vítězného konce a vyhráli zápas 3:0.

Po 30 minutové pauze a malé svačince se obě družstva utkali podruhé. Začátek setu nám vyšel a dostali jsme se do vedení 6:3. Poté však přišly nepochopitelné chyby hlavně na příjmu a v útoku a rázem se soupeř dostal do vedení a herní pohody. V tomto setu jsme nedokázali najít účinný recept na zvrácení nepříznivého stavu a prohráli jsme. Do druhého setu jsme nastoupili rozhodnuti to z domácími rychle skoncovat, stačilo prohrát jeden set. Začátek nám opět vcelku vyšel, bohužel opět nastaly nepochopitelné chyby a soupeř byl ve vedení a ve velkém tahu. Po vybrání obou tajmů a střídání se nám podařilo set otočit na naší stranu a v koncovce jsme vyhráli. ?V tomto setu se lámal celý druhý zápas, kdybychom prohráli tento set, těžko by se soupeř porážel?. V dalším vývoji už soupeři nekladli větší odpor a opět se místy zápas stával exhibicí – především jednotlivých hráčů Ota na bloku 7× po sobě zablokoval smečaře. Zvítězili jsme 3 : 1.

Přeji našemu družstvu, aby se nám dařilo alespoň jako doposud.

Sestava: Inek, Petr, Martin, Danek, Filda, Jirka, Vladimír, Vlasta, Ota