Čekejte prosím...

Volejbalový zápas TJ Sokol Výprachtice A - SKO Hlinsko 3:0, 3:2 (7.2.2004)

V sobotu 7.2.2004 jsme přivítali družstvo z Hlinska. Jelikož jsou nováčky soutěže a dosud nebyli ve Výprachticích, bloudili a dojeli až na třetí pokus. (Kde bloudili nevíme).

Po příchodu do tělocvičny, nás čekalo dosud nevídané, avšak milé překvapení. Bylo zatopeno! Tím jsme však byli zbaveni ?výhody?, takzvaného zmrazení soupeře, na které jsme dosud vždy spoléhali. Tedy nezbylo, než soupeře porazit řádným způsobem a to na hřišti svým volejbalovým uměním.

V obvyklém čase 10 hodin začalo utkání. Vzhledem k umístění týmů v tabulce a dosud odehraných utkání, jsme byli favority. Jak známo, splnit úlohu favorizovaného mužstva je mnohdy těžší, než překvapit a porazit v tabulce lépe umístěné družstvo. První set jsme se obě družstva poznávala a hledala slabiny soupeře. Měli jsme tu výhodu, že jsme si o jeden, dva body udržovali odstup. (Pomalu jsme získávali na jistotě ve většině herních situací, což se nakonec projevilo jako nejdůležitější faktor na průběhu prvního utkání). První set jsme sice těsně, ale bez velkého dramatu vyhráli 25:23. Tím se dostal do našich řad klid a pohoda, která se projevila ve zbytku zápasu, kde jsme soupeře až na výjimky nepustili do kombinací, které by nás překvapili. A s jistotou jsme zvítězili zbývající dva sety 25:18 a 25:15. Utkání trvalo 50 minut a my jsme potvrdili roli favorita.

V přestávce, která trvala 1 hodinu, jsme se občerstvili domácími svačinami a lahodným Kozlíkem. ?Já bych uvítal Šeráčka?. Před druhým zápasem jsme se rozcvičili naším oblíbeným způsobem a lilo z nás jako z v? , tedy alespoň ze mě.

Ve 12 hodin začal druhý zápas. Vstoupili jsme do něho s odhodláním a vidinou rychlé výhry. (Aby hospodský nemusel dlouho čekat). Set jsme zahájili s vervou konce prvního zápasu a soupeře jsme drželi neustále u země až do stavu 18:14, kdy jsme chytli nepochopitelný ?jak říká Otík? Výprachtický syfilis. Stav se otočil na 18:20 a nám se nepříznivý výsledek nepodařilo otočit, prohráli jsme vyhraný set 22:25.

Po tomto nezdaru jsme si uvědomili, že vyhrát zápas musíme sami a ne, že nám ho vyhraje soupeř. Podle toho také vypadal další průběh utkání, už jsme nedopustili Výprachtickému viru, aby nás zastihl a bez velkých obtíží jsme vyhráli další dva sety 25:18 a 25:14. Ve třetím setu se dostal na palubovku i náš největší skokan Filda a mohl tím získávat cenné zkušenosti, které mu zatím chybí. Sice po prvních dvou zásazích nám nepomohl, ale poté se chytl a byl přínosem pro mužstvo. Tímto bych mu rád poděkoval za celé družstvo, že s námi cestuje po krajích českých a nezanevřel na nás, i když příležitostí zahrát si, mnoho neměl.

Do čtvrtého setu jsme šli s tím, že zápas rychle ukončíme. Tento set byl oproti předcházejícím vyrovnaný a žádné družstvo si nevytvořilo větší náskok do stavu 12:12, tam nás opět zmohl výše jmenovaný virus. Toho náležitě využil soupeř a vytvořil si rozhodující náskok. Ta hrozná nemoc se nás držela až do konce setu. Je nutno říci, že se soupeři dařilo cokoli na co sáhli a zaslouženě vyhráli 19:25. Řeknu vám, že před tiebreikem nám do zpěvu nebylo. Soupeř rozehraný a my se museli vyhrabat z těch ?? . Představa, že budeme teprve druhé mužstvo, které prohraje s posledním týmem tabulky byla děsivá. Nutnost vyhrát prostě byla ohromná a snad každý si uvědomil následky porážky. (Ztráta kontaktu s čelem tabulky). Podle toho každý nastoupil do posledního setu. Měli jsme příjem a bylo tedy na nás útočit. Příjem nebyl stoprocentní, přesto se podařilo bídně nahrát a z těžké pozice náš Otík lobíkem položil loktu na zem. To byl jeden z rozhodujících míčů setu, protože jsme se zbavili viru a soupeř si přestal věřit. Což potvrdil Vlastík na podání a dostal nás do vedení 4:0. Tento fakt nás dostal do nezadržitelného tahu a za stavu 12:4 bylo rozhodnuto. Mohli jsme si dovolit i naši známou nemoc, která již nepřišla a zvítězili jsme 15:8.

Jak je vidět v této soutěži se může stát opravdu cokoli a není předem zdaleka rozhodnuto, a to i s posledním týmem tabulky. Avšak i přes všechny problémy, s kterými jsme se potýkali jsme splnili povinnosti 4 bodů.

Rád bych poděkoval našim fanouškům, kteří i tentokrát nezklamali a přišli podpořit náš tým. Sice jsme je nedostali až do takového varu jako v jiných zápasech, ale nemalou měrou se podíleli na vítězství hlavně v druhém zápase. Tímto je zvu za celé družstvo na další domácí, ale i zápasy na hřištích soupeřů.

 

Sestava: Inek, Vlastík, Petr, Martin, Danek, Otík, Filda, Jirka

Vladimír byl nemocen, toho zmohl pravý virus. Přejeme co nejrychlejší uzdravení.

Diváci: celkem 15, slušná návštěva, ale do tělocvičny se nás vejde více.

Akce a události
Letní karneval 2024
29.6.2024 - 19:00 - Areál TJ Sokola Výprachtice

Volejbalový turnaj čtyřek (2Ž + 2M) - 19 ročník
13.7.2024 - 8:00 - Areál TJ Sokola Výprachtice

Fotbalový turnaj - Memoriál Zdeňka Fajta 2024
20.7.2024 - 13:00 - Fotbalové hřiště Výprachtice
Nejnovější fotogalerie
Volejbalový turnaj čtyřek 2022 - 17. ročník (16.7.2022)
Obrázků: 45 | Vytvořeno: 24.9.2022 - 14:10

Předprázdninová rozlučka s dětmi 24-25.6.2022
Obrázků: 13 | Vytvořeno: 26.6.2022 - 17:00

Volejbalový turnaj čtyřek 2021 - 16. ročník (31.7.2021)
Obrázků: 34 | Vytvořeno: 24.9.2021 - 14:09
Kontakty

TJ Sokol Výprachtice

Daniel Vávra


Adresa:

Výprachtice 57
Výprachtice
561 34

Kontaktní údaje:

+420 608 834 462

dvavra@email.cz


IČO: 15030229

Facebook