Čekejte prosím...

Volejbalový zápas TJ Sokol Výprachtice A - Sokol Transporta Chrudim 3:1, 3:0 (28.10.2006)

Týden s týdnem se sešel a náš tým se opět sešel. Tentokrát k prvnímu domácímu zápasu v této sezóně. Přivítali jsme borce z Chrudimi, jedno z mála mužstev výškově menších než naši borci. Po dvou odehraných zápasech jsme se sešli v hojnějším počtu devíti hráčů, je vidět že někteří mají nejspíš ?židovský? kalendář.

Rozcvičení není zatím tak dramatické jako v zimních měsících v tělocvičně je totiž sedmnáct stupňů, což nebývá vždy zvykem. Po krátkém seznámení s balónem jsme zahájili utkání. Opět dle předchozích scénářů. V prvním setu jsme začali lépe než soupeř, měli jsme náskok 4–5 bodů, ale o to hůře jsme skončili a set prohráli. Ve druhém klání nám soupeř uskočil na rozdíl 15:7, naše družstvo nemělo valné vyhlídky na vítězství, nám se nedařilo a soupeři chodilo vše. V tuto chvíli našeho režiséra napadla spásná myšlenka, přeměřit síť. A tady byl ten zakopaný pes. Síť byla o půl oka níže čímž i menší protivníci smečovali jak z partesu. Od tohoto stavu již byli pány na hřišti domácí. V krátké době jsme náskok vymazali a ujali se vedení, které jsme zdárně dotáhli do vítězného konce. V dalším průběhu zápasu jsme již soupeře drželi na uzdě a nepovolili, aby se nám nekontrolovatelně splašil. Zvítězili jsme 3:1.

Po dohodě kapitánů jsme druhý zápas začínali za 3/4 hodiny. Tudíž čas i na občerstvovačku v místní restauraci. Po usednutí ke stolu jsme začali probírat předchozí utkání a kdo ví co ještě v přesvědčení, že máme objednáno. Po dvaceti minutách marného čekání na životabudič, nám bylo řečeno místní číšnicí? Co si dáte?? Naše vykřičníky v očích byli asi zřejmě dost přesvědčivé a po chvilce bylo vyhověno našim potřebám. Po oznámení paní vedoucí, že neplatíme až příště (po druhém zápase), jsme se vydali vstříc k druhému klání. V tělocvičně nás opět uvítaly udivené oči tentokrát s blesky, Pavel nemohl pochopit, že v hospodě jdou špatně hodiny a že po pivku se nemusíme rozcvičovat, jelikož to udělá za nás. Je nadmíru jasné, že příště se jde přesvědčit s námi jak jsou seřízeny v hospodách hodiny.

Druhý zápas se od prvních chvil vyvíjel dle našich představ. Hned od začátku jsme soupeři ukázali, kdo je na hřišti žokej a kdo kůň. Je pravdou, koník se nám občas spínal, skákal, hrozivě řehtal, ale dokázali jsme ho usměrnit po celé druhé utkání a zvítězili vcelku hladce 3:0.

Touto cestou, bych rád připomněl všem našim hráčům termíny tréninků, není mi totiž jasné, proč se nás schází jak šafránu. Kdo nemá kalendář či hodinky, rád přispěji ? pokud bude náprava. Pondělky 18:00 - 20:00 hodin, středy 18:00 - 20:00 hodin, pátky florball 18:00 ? 20:00 hodin. Očekávám od všech kterých se to týká nápravu.

Sestava: Inek, Martin, Petr, Jirka P., Pavel, Vladu, Danek, Vlasta, Filda

Omluveni: Jirka F. - stavba neuteče